Taigi šiandiena apžvelgsime neseniai kompanijos „Spire“ išleistą aušintuvą „TherMax Eclipse II“ Tai yra autnaujintas „TherMax II“ aušintuvas. Kol kas šįs aušintuvas dar nėra labai daug apžvelgtas tik keliatą internetinių puslapių yra apžvelgę šį aušintuvą. Tuo pasinaudodami bandysime apžvelgtį šį aušintuvą.
Turinys:
- Pakuotė
- Specifikacijos
- Dizainas
- Testai
- Išvados
Pakuotė:
Aušintuvas atkeliauja solidžioje, nemažoje pakuotėje. Priekinėje dėžės pusėje yra langas pro, kurį galima pamatyti patį aušintuvą. Taip pat yra kompanijos logotipas, bei aušintuvo pavadinimas. Be to yra pačio aušintuvo nuotrauka bei sužimėtos pagrindinės aušintuvo specifikacijos, kurias apžvelgsime vėliau.
Šoninėje pusėje yra smulkesnė informacija apie patį aušintuvą, bei parašyta kokius priedus rasime pakuotės viduje.
Galinėjė pakuotės dalyje yra keletas aušintuvo nuotraukų, bei keletas specifikacijų. Taip pat yra nedidelis tekstukas apie šį aušintuvą.
Pakuotėje rasime patį aušintuvą, 2 „Spire“ permatomus ventiliatorius, atitinkamą „AMD“ ar „Intel“ montavimo priedus, 10 guminių tvirtinmo elementų ventiliatoriams, termopastos, montavimo instrukciją.
Specifikacijos:
Kaip jau minėjome anksčiau gamintojas daug dėmesio skiria aušintuvo specifkacijoms, kurias galime rasti visose pakuotės pusėse. Kad būtų aiškiau pateiksime specifikacijų lentelę.
Dizainas:
Šis aušintuvas kaip ir daugelis kitų dabartinių aušintuvų naudoja šiluminius vamzdelius. Vamzdeliai yra 5, 8mm storio, be to vamzdeliai yra visisškai variniai. Taip pat vamzdeliai išdelioti U raidės forma, kad geriau prasipūstu oras.
Visas aušintuvas padengtas juodu nikelio sluoksniu, kad apsaugotų nuo oksidacijos. Kaip jai minėjome anksčiau aušintuvo šiluminiai vamzdeliai išdelioti U raidės formą. Toki sprendimą jai naudoja daugelis gamintojų.
Aušintuvo aliuminės plokštelės yra nelygios, o su mažais iškilmais tai padaromas didesnis plotas. Šiluminiai vamzdeliai tiesiogiai liečiasi su procesoriumi, taip geriau perduodamma šiluma į šiluminius vamzdelius ir aliumines plokšteles.
Višuje nerasime kompanijos „Spire“ logotipo, ne taip kaip ankstesnio modelio aušintuve. Šiluminiai vamzdeliai išlenda pro paskutinę aliuminę plokštelę tai padidanami aušintuvo aukštį. Prie aušintuvo taip pat gausime 2 „Spire“ ventiliatorius kurie yra permatomi ir suteikia šioki toki estetinį vaizdą. Gaila, kad ventiliatoriai nėra LED, tai yra nešviečia kokia nors spalva, pvz: mėlyna, raudona ir panašiai.
Dar vienas dalykas tai, kad virš aušintuvo pado, kur šiluminiai vamzdeliai liečiasi su procesoriumi yra dar vienas mažas radiotorius, kuriame tai pat išklaidoma šiluma. Tai aušintuvui suteikia dar didesni aušinimo potencialą.
Testai:
Testų metodika buov tokia is pradžių 15 minučių stebėjome temperatūras ranybės būsenje, o paskui 15 minučių apkravos metu. Temperatūras nuskaitėme su „RealTemp“ programa. Temperatūras palyginome su „Intel Stock“ aušintuvu. Maksimaliai apkrauti procesoriū padėjo „Prime95“ programa.
Testų sistema:
Procesorius: Intel Core 2 Duo E6300 2,1GHz;
Procesoriaus aušintuvas: Spire TherMax Eclipse II
Pagrindinė Plokštė: Asrock 4Core1600-GLAN/M
Operatyvioji Atmintis: 2×2 GB Apacer (800 mhz)
Kietasis Diskas:Seagate 7200rpm 250gb
Vaizdo Plokštė: MSI R5770 PMD1 950/1400 mhz
Korpusas: ORDI
Rezultatai:
Išvados:
Šis aušintuvas parodė labai gerus rezultatus. Neapkrautoje būsenoje jis Intel Stock aušintuvą aplenkė net 10 laipsnių!! Apkratoje būsenje rezultatai dar geresni, net 12 laipsnių vėsiau negu Intel Stock aušintuvo parodytas aušinimas. Kaip gamintojas teigia, aušintuvas gali aušinti 130w procesorius tokius kaip „Intel Core i7 Extream“ Gaila mes tokios galimybės neturėjome.
Aušintuvas puikiai tiks spartintojams, nes aušina tikrai labai gerai. Bet nepatarčiau pirkti žmonėms kurių kompiuterio karpusas mažas, nes nes šis aušintuvas yra tikrai nemažas ir vos tilpo i mano korpusą. Kol kas šio aušintuvo neradau lietuviškose parduotuvėse, bet kaina turėtu būti 100-150 litų. Šis aušintuvas puikiai atitinka kainos/kokybės santykį.
Dėkojame kompanijai Spire už apžvalgai suteiktą produktą.