Naujausias Ubuntu „dešimt iš dešimt“ jau čia!
Trumpai apžvelgsime, kas pasikeitė nuo 10.04 versijos.
Ubuntu šriftas
Ubuntu šriftas buvo oficialiai išleistas ir įtrauktas į įdiegimo laikmeną. Planuojama padaryti šį šriftą pagrindiniu, todėl prašome jį išbandyti ir išsakyti savo nuomonę.
Ubuntu Darbastalio leidimas
GNOME platformos pagrindas atnaujintas į naujausią, 2.32 versijas. Naujoje versijoje atnaujintos dconf ir gsettings API.
Evolution nauja 2.30 versija veikia kur kas sparčiau, lyginant su Ubuntu 10.04 LTS naudojama versija.
Shotwell pakeitė anksčiau ilgą laiką naudotą F-Spot ir nuo šiol yra nuotraukų tvarkyklė pagal nutylėjimą.
Atnaujintas Gwibber jau veikia su nesenai pakeista Twitter identifikacijos sistema, taip pat pakeistas duomenų saugojimo mechanizmas siekiant padidinti greitaveiką.
Patobulintas garso indikatorius dabar suteikia galimybę valdyti muzikos grotuvą.
Ubuntu programų centras turi atnaujintą išvaizdą, naujus „Iškelti“ ir „Kas naujo“ rodinius programų demonstravimui. Patobulintas programų aprašymo rodinys ir įtraukta „Įsigyjamų“ programų kategorija. Taip pat dabar lengvai galite pasiekti paketų diegimo istoriją.
Ubuntu One: Išbaigta darbastalio integracija su nauju registravimosi ir prisijungimo procesu. Glaustesnė integracija su Ubuntu SSO. Nautilus patobulinimai katalogų sinchronizacijos nustatymams valdyti. Greitesnė failų sinchronizacija. Galimybė dalintis nuorodomis į muzikos kūrinius Ubuntu One muzikos krautuvėje.
Ubuntu Netbook leidimas
Naujoji Unity sąsaja dabar yra naudojama pagal nutylėjimą Ubuntu Netbook leidime. Joje rasite vietas programų paleidimui ir failų naršymui, semantinę paiešką naudojant zeitgeist, optimizuotą vertikalią erdvę su globalia meniu juosta ir pagal nutylėjimą padidinamomis programomis. Yra ir programų leistukas, rodantis dažniausiai naudojamas programas. Visos mėgiamybės iš UNE lucid ar gnome panelės ir darbastalio yra automatiškai perkeliamos į programų leistuką pirmo paleidimo metu.
Papildomai, datos ir laiko indikatorius dabar turi tikrą kalendoriaus elementą, įtrauktą pagal nutylėjimą.
Standartinė nuotraukų tvarkyklė pakeista į Shotwell ir UNE pateikiamas kartu su visomis gėrybėmis iš darbastalio leidimo. Evolution turi specialų režimą, pritaikytą mažiems ekranams.
Kad galėtų pasileisti, UNE reikalauja grafikos tvarkyklės spartinimo. Jei spartinimo nėra, tada jūs būsite įspėti apie šį trūkumą ir persijungs standartinė darbastalio sesija.
Minimalius šio leidimo reikalavimus rasite šiame sąraše.
Kubuntu
Kubuntu 10.10 pateikiamas su naujausia KDE programine įranga. KDE platforma, darbalaukiai ir programos yra atnaujinti į 4.5.1 versiją.
Kubuntu sistemoje darbastalio ir netbook aplinkos pateikiamos vienoje įdiegimo laikmenoje. Reikiama aplinka paleidžiama prisijungimo metu, tačiau yra galimybė norimą aplinką pasirinkti sistemos nustatymuose.
Plasma Netbook globalus meniu dabar rodomas pagal nutylėjimą.
Nuo šiol pagal nutylėjimą naudojama Rekonq naršyklė, KDE naršyklė veikianti Qt Webkit pagrindu.
Naujoji KDE bluetooth programų kolekcija Bluedevil įdiegta pagal nutylėjimą.
Pagal nutylėjimą naudojama Pulseaudio garso positemė, kad atitiktų kitus Ubuntu variantus.
Atnaujinta KPackageKit išvaizda ir posistemė, kuri dabar veikia greičiau. Taip pat atsirado nauja funkcija, leidžianti daryti įdiegtų paketų sąrašo atsarginių kopijų kūrimą ir atstatymą.
Ubiquity, Kubuntu diegimo vadovas, dabar siūlo įdiegti riboto naudojimo paketus diegimo metu. Diegimas pradedamas iš karto po skirsnių žingsnio, taip paspartinant bendrą diegimo trukmę.
Atnaujintos Qt bibliotekos į 4.7 versiją, o Qt Webkit į 2.0.
Naujas Kubuntu Mobile Tech Preview variantas su darbo aplinka skirta išmaniesiems telefonams.
Xubuntu
Xfce4 atnaujintas į 4.6.2 versiją. Šioje versijoje ištaisyta daugybė klaidų ir atnaujintos Xubuntu naudojamos programos.
Naujos programos pagal nutylėjimą: Parole (Xfce4 media grotuvas) pakeitė Totem video grotuvą, Xfburn (Xfce4 CD/DVS įrašymo priemonė) pakeitė Brasero ir xfce4-taskmanager (Xfce4 procesų tvarkyklė) pakeitė Gnome-Task-Manager.
Edubuntu
Edubuntu pakeitimai yra tokie patys kaip ir Ubuntu, tačiau į Edubuntu dabar yra įdiegtas Gnome Nanny, kuris skirtas vaikų kontrolei dėl nepageidaujamo turinio Edubuntu sistemoje. Papildyta ir darbastalio paveikslėlių kolekcija. Be to, OEM diegimo būdas dabar jau galimas Edubuntu sistemoje.
Tie kurie nori sužinoti daugiau ir pamatyti naujos išvaizdos Edubuntu svetainę, gali apsilankyti http://www.edubuntu.org
Ubuntu Studio
Ubuntu Studio leidime atnaujinta keletas programų ir įtraukti pakeitimai iš Ubuntu darbastalio leidimo. Dabar Pulse Audio ir JACK yra geriau suderinti tarpusavyje. JACK dabar nebesustabdo Pulse Audio. JACK ir Pulse Audio programos gali būti naudojamos vienu metu, tačiau, jeigu yra naudojama daugiau nei viena audio plokštė ar JACK ir Pulse Audio bandys naudoti tą pačią audio plokštę, JACK programai suteikiama pirmenybė. Taip pat susijungimai su tinklu dabar gali būti nustatyti su gnome-network-admin (pašalintas papildinys, kuris išjungdavo tinklo nustatymus).
Daugiau informacijos: http://ubuntustudio.org/
Mythbuntu
Mythbuntu atnaujintas iki MythTV 0.23.1. Taip pat pridėtas naujas atsarginių kopijų kūrimo ir atstatymo įrankis.
Yra keletas žinomų klaidų, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį:
- KMS kompiuterio įrangos fonas gali būti nestabilus įrašinėjant sistemą;
- Negalima pilnai nustatyti sistemos prieš įrašymą.
Programų centras
Serveris nuo šiol veikia ir mes prašome tų, kurie turi galimybę, nupirkti bandomąjį paketą Rick’s Wallpapers. Kaina yra 1 USD, visi šie pinigai atiteks Ubuntu projektui.
Programų centras turi rodinius „Iškelti“ ir „Kas naujo“ pagrindiniame puslapyje. Jis dabar greitesnis, stabilesnis ir turi „Istorijos“ funkciją, kuri seka, kokios programos buvo įdiegtos, pašalintos ar atnaujintos. Įdiegtas papildinių palaikymas ir techninės dalys nebus rodomos kaip numatytosios.
Ubuntu Server Cloud
cloud-init, konfiguruojamas paleidimo procesas, įgijo naujų galimybių Maverick Alpha 2 leidime, kaip kad ebsmount, ext4 palaikymas ir nauji posmai cloud-config formate.
Pradedant nuo Alpha3, cloud images procesai dabar gali patys valdyti savo branduolį ir gali patys atnaujinti jį su apt. Tai gali būti atlikta naudojant pv-grub iš Amazon. Toks funkcionalumas taip pat naudojamas UEC kompiuterių, kurie naudoja Maverick Alpha 3 arba vėlesnius.
Pradedant nuo Beta, cloud images dabar gali būti laisvai naudojamos ne EC2 ar UEC aplinkoje. Tai jums leis lengvai ir greitai išbandyti cloud-init ar kitų atvaizdų galimybes nepradedant naujo proceso. Apie tai yra daugiau informacijos Ubuntu wiki svetainėje: https://help.ubuntu.com/community/UEC/Images.
Diegimo vedlys
Nauja btrfs failų sistema dabar gali būti naudojama įdiegimo metu, kai naudojamas rankinis skirsnių kūrimas, jeigu /boot naudoja kitą failų sistemą.
Diegimo vedlys yra visiškai atnaujintas ir dabar liko tik du žingsniai (kalbos ir skirsnių kūrimo) prieš pradedant kopijuoti failus į diską. Vėliau, kai sistema diegiama, pateikiami tolesni žingsniai.
Linux branduolys 2.6.35
Šis branduolys turi papildomus įvesties atnaujinimus, kurie susiję su liečiamo ekrano „multitouch“ (daugiau nei vienas paspaudimas vienu metu) galimybe. Taip pat pagerintas Intel Sandybridge palaikymas, kuris derina 82579 LOM’s, Apparmor klaidų taisymus ir bendrus saugumo atnaujinimus (CVE-2010-3081, CVE-2010-3301).
Šaltinis www.ubuntu.lt