Tas faktas, kad Microsoft jau dirba ties kitos Windows versijos, mažai ką nustebins ir po truputį atsiranda dėlionės fragmentai, kurie padės mums suprasti, ką gi ateičiai rengia Redmondo kompanija.
1. Pradėsim nuo klausymo apie pačią ateitį. Spėjamai, Windows 8 išeis 2011 m. pabaigoje — 2012 m. pradžioje, t.y. per 2-3 metus po Windows 7 išleidimo.
2. Antras faktas yra tas, kad viskas, kas yra žinoma apie Windows 8 dabar, ateina iš profailų. Pavyzdžiui, žinoma, kad finalinis sąrašas Windows 8 funkcijų bus užbaigtas iki 2010 m. pabaigos ir tuomet gali išeiti pirma vieša beta-versija. Taipogi yra informacija apie Distributed File System Replication (DFSR) serverių funkcijas ir 128-bitinių procesorių palaikymą.
3. Hibernate režimas ir žadinimas gaus naują variklį, kuriame bus naudojama failinė kompresija, kuri turėtų pagreitinti „užmigimo“ ir „pabudimo“ procesą. Jeigu aišku, ji pasirodys finaliniame variante.
4. Pasirodys naujos tinklo ir apsaugos galimybės, kurios, tiesą sakant, daugiausia priklauso serverinei versijai.
5. Galbūt, kad tokiems gamintojams, kaip SeaDragon ir Deep Zoom Silverlight‘e taipogi atsiras vietos Windows 8 operacinėje sistemoje.
6. Atsiras pagerintas darbo palaikymas su keliais monitoriais, be to šį kartą gamintojų komanda ruošiasi rimtai padirbėti ties šiuo klausimu, nes pačioje Microsoft beveik visi naudoja daugiau vieną monitorių.
7. Windows 8 gali būti portuojama į ARM ir tai yra tas, apie ką daugelis seniai svajoja. Be to, ARM architektūros procesorių yra parduota kur kas daugiau negu su x86 architektūra.
8. Na ir pagaliau, paskutinis faktas, kuris yra įdomus tuo, kad Windows 8 gali išeiti nemažiau sėkminga, negu Windows 7 ir tai aiškina tas, kad atsakingas už 7 ir 8 versijos gamybą yra Stivenas Sinofskis (Steven Sinofsky).