Sukurtos penkios naujos programos, kurios gali pradanginti vartotojų Android išmaniųjų telefonų duomenis per 60 sekundžių.
Programos, įrašytos į telefoną, veikiantį su Google Android programa, surenka telefone esančią informaciją: kontaktus, tekstines žinutes, skambučių įrašus, naršymo istoriją ir visa tai išsiunčia į nuotolinį serverį. Visas procesas, vykstantis nuo programos įrašymo iki duomenų vagystės, užtrunka mažiau nei 60 sekundžių.
Programos kūrėjas, kuris išleido kompiuterinius įrankius (pavadintus Android.Spyware.GoneSixty.Gen), sakė, kad jis tai padarė tik tyrimo tikslais, tačiau tai tik laiko klausimas, kada iršią programą kibernetiniai nusikaltėliai pradės naudoti kibernetiniams išpuoliams, juolab, kad pastarąsias duomenis vagiančias programas labai lengva naudoti.
Viskas, ką reikia padaryti, tai įrašyti aukos telefone vieną iš programų, įjungti ją ir įsiminti 5 skaitmenų kodą.
Norėdamas gauti prieigą prie vogtų duomenų, nusikaltėlis turėtų nukeliauti į programos kūrėjo tinklalapį (dėl saugumo priežasčių kūrėjas ir programos neįvardijami), įvesti kodą ir sumokėti 5 USD mokestį. Tai padarius, į nusikaltėlio rankas patektų visi duomenys.
Šios pavojingos įsilaužimo į išmaniuosius telefonus programos taip pat gali būti panaudotos prisijungimui prie įmonių duomenų, esančių jų telefonuose. Tokia programa gali sužlugdyti visą įmonės verslą.
Norint apsisaugoti nuo šio konkretaus nusikaltimo, nepakaks „pasikliauti tik blaiviu protu“, kas dažnai padeda išvengti tapatybės vagystės. Šiuo atveju telefoną reikėtų naudoti tik patiems, laikyti jį prie savęs ir jokiu būdu nepalikti jo be priežiūros ir nesaugoti telefone svarbios informacijos. Be to, tai rodo, kaip svarbu savo mobiliajame telefone turėti patikimą antivirusinę programą.
kibererdve.lt